Την Τετάρτη 31/04/2022 οι  επτά μαθητές που για πρώτη φορά φέτος συμμετείχαν στον όμιλο δημιουργικής γραφής, ο οποίος ήταν αφιερωμένος στον ποιητή Τίτο Πατρίκιο, επισκέφτηκαν το Πρότυπο Γελ Μυτιλήνης για να γνωριστούν με τις δέκα μαθήτριες του αντίστοιχου ομίλου, με τις οποίες δούλεψαν παράλληλα τη φετινή χρονιά και δημιούργησαν από κοινού ένα ψηφιακό περιοδικό και ένα ψηφιακό μουσείο με δικά τους έργα βασισμένα ή εμπνευσμένα από ποιήματα του Τίτου Πατρίκιου. Οι μαθητές μας δέχτηκαν θερμή υποδοχή από το διευθυντή του σχολείου κ. Αντώνη Νείρο και την υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Βασιλεία Χατζηβασιλείου, ξεναγήθηκαν στην ιστορική βιβλιοθήκη του σχολείου από τον κ. Αθανάσιο Καλαμάτα, γνωρίστηκαν μεταξύ τους και διάβασαν μερικά από τα ποιήματά τους.

βιβλιοθήκη_1.JPGβιβλιοθήκη_2.JPG

βιβλιοθήκη_3.JPG