Έπαινοι

gold

Τέσσερις καθηγήτριες και τριανταπέντε μαθητές του σχολείου μας βραβεύτηκαν με εθνική ετικέτα ποιότητας για τέσσερα διαφορετικά έργα etwinning για το σχολικό έτος 2021-22.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ και εδώ

καινούριες_ετικέτες_ποιοτητας_για_το_2022.JPG

15 σχολεία Γυμνάσια και Λύκεια  καθώς και τους πρώην διευθυντές, Στρατή Βάρκα και τον Στέλιο Στυλιανίδη, βράβευσε το πρωί της Παρασκευής 19/09/2022 η Δευτεροβάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Μυτιλήνης, με πρόεδρο τον κ.  Παναγιώτη Ζαφειρίου στην αίθουσα τελετών των Κεντρικών Λυκείων Μυτιλήνης για τη συμμετοχή των μαθητριών και μαθητών τους, αλλά και τη διάκρισή τους σε κάθε λογής διαγωνισμούς. Απ΄ αυτή τη βράβευση δε θα μπορούσε να λείπει το σχολείο μας, το οποίο απέσπασε και τα περισσότερα βραβεία.

βράβευση_από_τη_σχολική_επιτροπή.JPG

Το σχολείο μας συμμετείχε στον  Πρώτο Πανελλήνιο Mαθητικό και Νεανικό Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής και Αφίσας για μαθητές Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου (Ελλάδα και εξωτερικό)  κατά το σχολικό έτος 2021-2022 που προκήρυξε και διεξήγαγε η FairLife L.C.C.  και δύο από τα τρία εξαιρετικά έργα των μαθητών μας απέσπασαν την 4η και 8η θέση.Το σλόγκαν του μαθητή της Α Γυμνασίου Γιώργου Αλτιπαρμάκη έλαβε την 4η θέση και το μυθιστόρημα της μαθήτριας τησ Α΄ Γυμνασίου Μαρίας Πατσέλλη έλαβε την 8η θέση. Συγχαίρουμε και τους τρεις μαθητές μας για την εξαιρετική τους προσπάθεια. Για τα αποτελέσματα μπορείτε να δείτε εδώ

φαιρλιφε.JPG                         αλτιπαρμάκης_Φαιρλιφε.JPG

Δείτε εδώ το βίντεο

εΠΑΙΝΟς_ΦΑΙΡΛΙΦΕ_ΓΙΑ_ΤΟ_ΣΧΟΛΕΙΟ.jpg  ΕΠΑΙΝΟς_ΚΑΜΑΡΟΥ_ΦΑΙΡΛΙΦΕ.JPG

ΑΛΤΙΠΑΡΜΑΚΗΣ_ΦΑΙΡΛΙΦΕ_ΕΠΑΙΝΟς.JPG    ΠΑΤΣΕΛΛΗ_ΦΑΙΡΛΙΦΕ_ΕΠΑΙΝΟς.jpg

Τρεις ευρωπαϊκές και τέσσερις εθνικές ετικέτες ποιότητας για τους μαθητές μας και την καθηγήτρια Αγγλικών, Αποστολία Μάμμα, και μάλιστα κάτω από τις δύσκολες συνθήκες τους εγκλεισμού των μαθητών λόγω covid19. Συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες! Δείτε εδώ

ετικετες_ποιοτητας_αποστολιας_μαμμα.JPG

Πολλά συγχαρητήρια για άλλη μια φορά στους μαθητές μας και την καθηγήτριά τους που μας χάρισαν μια ακόμα πανελλαδική νίκη στο διαγωνισμό δημιουργικής γραφής του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας με θέμα "Κολλημένος με το διαδίκτυ; Ποτέ!"Δείτε το στο σύνδεσμο: https://www.facebook.com/109823479058588/videos/2104616636245919/ ή  στη διεύθυνση: https://www.youtube.com/watch?v=oeATbzMSTnU"

Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ

Την Τρίτη, 28 Νοεμβρίου 2017, στο Αποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο στην Τρίπολη πραγματοποιήθηκε το 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα. Το συνέδριο διοργανώνεται κάθε χρόνο από το Ερευνητικό Εργαστήριο “George D. Behrakis” της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου, το οποίο τελεί υπό την αιγίδα του Προέδρου της Δημοκρατίας, πραγματοποιήθηκε και η απονομή των βραβείων σε μαθητές απ’ όλη την επικράτεια που συμμετείχαν με κείμενά τους στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Κάπνισμα και Περιβάλλον».

Ο μαθητής του σχολείου μας Κουρβανιός Παναγιώτης του Χριστόφα τιμήθηκε με το τρίτο πανελλήνιο βραβείο στην κατηγορία των βραβείων για τη Β΄ Γυμνασίου. Ο μαθητής μας παραβρέθηκε στο χώρο του συνεδρίου με τον πατέρα του, παρακολούθησε τις εργασίες του και παρέλαβε το βραβείο του.

Στο διαγωνισμό ειδικές διακρίσεις πήραν επίσης οι μαθήτριες:

Μαρία Βασλά (Α΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Ειρήνη Βίγλατζη (Α΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Μαριάνθη Αλεντά (Γ΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Πιστοποιητικό συμμετοχής για το σχολείο

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές μας και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες!