Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ

Την Τρίτη, 28 Νοεμβρίου 2017, στο Αποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο στην Τρίπολη πραγματοποιήθηκε το 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα. Το συνέδριο διοργανώνεται κάθε χρόνο από το Ερευνητικό Εργαστήριο “George D. Behrakis” της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου, το οποίο τελεί υπό την αιγίδα του Προέδρου της Δημοκρατίας, πραγματοποιήθηκε και η απονομή των βραβείων σε μαθητές απ’ όλη την επικράτεια που συμμετείχαν με κείμενά τους στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Κάπνισμα και Περιβάλλον».

Ο μαθητής του σχολείου μας Κουρβανιός Παναγιώτης του Χριστόφα τιμήθηκε με το τρίτο πανελλήνιο βραβείο στην κατηγορία των βραβείων για τη Β΄ Γυμνασίου. Ο μαθητής μας παραβρέθηκε στο χώρο του συνεδρίου με τον πατέρα του, παρακολούθησε τις εργασίες του και παρέλαβε το βραβείο του.

Στο διαγωνισμό ειδικές διακρίσεις πήραν επίσης οι μαθήτριες:

Μαρία Βασλά (Α΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Ειρήνη Βίγλατζη (Α΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Μαριάνθη Αλεντά (Γ΄ Γυμνασίου) - Κείμενο - Έπαινος

Πιστοποιητικό συμμετοχής για το σχολείο

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές μας και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες!