ΒΑΡΨΕΛΟΝΑ_ΣΠΑΙΝ.JPG    ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ_ΤΗΣ_ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ_ΣΤΗ_ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ.JPG

Στις 16-20 Μαΐου επιμορφώθηκαν από το Europass Teacher Academy στη Βαρκελώνη  τρεις εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, η κ. Αποστολία Μάμμα (Αγγλικών), η κ. Αντιγόνη Παπαβασιλείου (Βιολόγος) και η κ. Ανδρονίκη Σαββέλη (Φιλόλογος).Το αντικείμενο της επιμόρφωσης ήταν «Digital Game-Based Learning & Augmented Reality for Schools» και αποτελούσε το δεύτερο και τελευταίο κομμάτι της διετούς επιμόρφωσής τους στο πλαίσιο του σχεδίου Erasmus+ KA1 με τίτλο PLAY(Planning Life. Altering lessons for Youth).Yλικό σχετικό με την επιμόρφωση μπορείτε να βρείτε εδώ. Το πρώτο ταξίδι είχε πραγματοποιηθεί 24 έως 28 Φεβρουαρίου του 2020 στην Πράγα σε συνεργασία με το ITC International Τraining Centre και με αντικείμενο επιμόρφωσης το «ICT in education».

ΒΕΒΑΙΩΣΗ_ΒΑΡΚΕΛΩΝΗΣ_ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ.JPG ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ_ΒΑΡΚΕΛΩΝ_ΒΕΒΑΙΩΣΗ.jpg                                                       βΕΒΑΙΩΣΗ_ΝΙΚΗΣ_ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ.JPG