Tην Πέμπτη 13/10 και την Παρασκευή 14/10/2022 το Γυμνάσιό μας με υπεύθυνες καθηγήτριες την Αποστολία Μάμμα και την Ανδρονίκη Σαββέλη γιόρτασε τις ημέρες Erasmus με δύο σχολεία.

Την Πέμπτη  με το Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola από την Ουγγαρία και υπεύθυνη την Eva Kaszabμιλάμε_με_ουγγαρία.JPGουγγαρια_και_πάλι.jpg

και την Παρασκευή με το Γυμνάσιο Ερέτριας και υπεύθυνες τη Βασιλική Ντόκου, τη Σταυρούλα Φραγκομανώλη, την Έλενα Αρκάδη και την Εύη Βέττα. Στη δεύτερη αυτή διαδικτυακή επικοινωνία περουσιάστηκε συνολικά η δραστηριότητα του σχολείου (εθελοντισμός, μαθητικές εκδόσεις, εκδηλώσεις και δημιουργίες, όμιλοι, περιβαλλοντικά και πολιτιστικά προγράμματα, θεατρικές παραστάσεις, ταινίες μικρού μήκους, άρθρα σε επιστημονικά περιοδικά κτλ) με έμφαση βέβαια στα ευρωπαικά προγράμματα Eramus+ και eTwinning, στα οπία φυσικά αξιοποιήθηκε αρκετό από το προαναφερθέν υλικό, είτε ως παρουσίαση, είτε ως διάχυση ή δώρο προς τους εταίρους.

Το σχετικό υλικό μπορείτε να το δείτε εδώ

ερέτρια_παρουσίαση.JPG

ερτρια_παρουσίαση_πάλι.JPG