Σήμερα Πέμπτη 16/12/2021 πραγματοποιήθηκε η δεύτερη διαδικτυακή συνάντηση με επαγγελματίες υγείας του Tipping Point. Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου συζήτησαν με τη Βιολόγο, διδάκτορα Γενετικής και βιοτεχνολογίας κα Μαλένα Πάντου για θέματα που σχετίζονται με το επάγγελμα του βιολόγου και ειδικά του γενετιστή, για θέματα ηθικής στο χώρο της επιστήμης, για την πανδημία και τα εμβόλια. Οι μαθητές για άλλη μια φορά σήμερα δεν άντλησαν απλώς πληροφορίες για το επάγγελμα, αλλά μοιράστηκαν με την ομιλήτρια την αγάπη της για το επάγγελμά της. Παρότρυνε μάλιστα μαθήτρια, που ενδιαφέρεται για το επάγγελμα του ερευνητή βιολόγου, να ακολουθήσει τα όνειρά της και τη διαβεβαίωσε πως ή επιστήμη της θα την ανταμείψει.

γηφηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηφ.jpg                         ποιπιποιπιπιπ.JPG