Tην Πέμπτη 14/03/2024 ξεκίνησε η υλοποίηση της δεύτερης ενότητας του προγράμματος Mental Health & Self-Identification Journey με τίτλο:" Μαθαίνω για την ψυχική υγεία. Καταπολεμώ τα ταμπού", η οποία πραγματοποιείται στο πλαίσιο της συνεργασίας μας με τους επαγγελματίες του Tipping point και της Openous. Το πρώτο μέρος της ενότητας αυτής με τίτλο "Εξερευνώντας προκλήσεις ψυχικής υγείας και τρόπους αντιμετώπισης" θα ολοκληρωθεί σε πέντε συνεδρίες. Η σημερινή, που πραγματοποιήθηκε με την κ. Αριάδνη Λαδά, είχε ως θέμα της τη διαχείριση του άγχους και των κρίσεων πανικού. 17 μαθητές παρακολούθησαν σήμερα τη συνεδρία με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και ανάμεσα στα πολλά άλλα που έμαθαν από την κ. Λαδά ήταν πως η αποτυχία αποτελεί κομμάτι της ζωής μας και γι΄ αυτό δεν πρέπει να μας αγχώνει.

Ευχαριστούμε την κ. Λαδά και τους υπεύθυνους του Tipping point για άλλη μια φορά!

Λαδα_προφίλ.JPGΑριάδνη_Λαδα_φγηφξφξφγ.JPG

διαχειριση_αγχους_2.jpg